ניתוח עפעפיים

ניתוחי עפעפיים, הרמת גבות ומצח הינם ניתוחים בפנים לשיפור סממני התבגרות בחלק העליון של הפנים: מצח, גבות, עפעפיים

ניתוח עפעפיים

איך מבצעים את הניתוח


גלריית תמונות ניתוח עפעפיים - לפני ואחרי

 לצפייה מלאה בגלריה לחצו כאן

 

המלצות מטופלים:

תודה לד'ר עופר ארנון על ניתוח עפעפיים עם תוצאות יפות ומראה מושלם,
על יחס אישי ואדיב. ממליצה בחום.

צביה ארלקי – 28.04.15

מתי כדאי לבצע ניתוחי עפעפיים, הרמת גבות ומצח?

ניתוחי עפעפיים, הרמת גבות ומצח באים לתקן תהליך טבעי המתרחש בפנים עם השנים. עודף עור בעפעפיים העליונים ושקיעת הגבות, גורמים לעומס על העפעפיים העליונים ואף להסתרה בשדה הראייה. שרירי העפעפיים נחלשים, וכפיצוי ספונטני אנו פותחים עיניים בעזרת שרירי המצח. בשל כיווץ שרירי המצח, הגבות נראות במיקום תקין או גבוה, אך הכיווץ הכרוני גורם לקמטי עור עמוקים לרוחב המצח.

צניחת זוית העין: גלגל העין מקובע היטב בעזרת גידים בחלק המרכזי (הקרוב לאף), אך מקובע פחות בחלק החיצוני (הקרוב לרקות). במשך השנים הגידים החיצוניים של גלגל העין מתארכים, וכתוצאה מכך רוחב העין הופך צר יותר, וזווית העין החיצונית נמוכה יותר, ומתקבל מראה מבוגר ועייף.

היחלשות הפסיות (שכבת רצועות, גידים) מתחת לעפעפיים התחתונים ועודף העור גורמים ל"שקיות" מתחת לעיניים ולמראה של דלדול כהה באזורים הקרובים לאף.

שקיעה של רקמות רכות מתחת לעפעפיים (לחי קדמי) יוצרת שקע "מבוגר" בחלק העליון של הלחי וקמטים עמוקים מצידי האף לכיוון זוויות הפה (קמט נזו-לביאלי). עם השנים הקמטים מעמיקים, ונוצרת בהם הצללה, כך שהם נראים עמוקים עוד יותר.

בבדיקת הפנים לקראת ניתוח, יבדוק ד"ר ארנון את המצח, גבות, עפעפיים ומרכז הפנים יחד. כל איבר משפיע על אחר, ולעיתים טיפול באחד האיברים יגביר בעייתיות באחר. לדוגמה, אם מטופל/ת הסובל/ת מצניחת גבות ועפעפיים עליונים ת/יטופל בעפעפיים בלבד, מצב הגבות יוחמר, ולאחר הניתוח המראה יהיה פחות אסתטי. על מנת לקבל תוצאות טבעיות ואסתטיות, ולהימנע ממראה מנותח, יש להתאים בצורה אישית את הניתוח למטופל/ת.

כיצד מבוצע ניתוח עפעפיים עליונים?

ניתוח עפעפיים מבוצע בהרדמה כללית, או בהרדמה מקומית וטשטוש. אורכו בדרך כלל בין  שעה לשעתיים, תלוי במורכבות הניתוח. החלמה לאחר ניתוח עפעפיים אורכת בין 5 ימים לשבועיים.

הניתוח כולל הסרה של עודפי העור בעפעפיים, הידוק שרירים ופסיה, החזרת שומן למקומו ולעיתים הסרה של עודפי שומן מתבלט.

בסופו מתבצעת תפירה בחוטים נספגים. אין צורך להסירם, אך ד"ר ארנון יסיר שאריות של החוטים כשבועיים לאחר הניתוח. 

כיצד מבוצע ניתוח הרמת גבות / מצח?

ניתוח הרמת גבות מבוצע בהרדמה כללית או בהרדמה מקומית וטשטוש. אורכו, בדרך כלל, בין שעה לשעתיים, תלוי במורכבות הניתוח. החלמה לאחר ניתוח הרמת גבות אורכת בין שבעה ימים לשלושה שבועות.

ניתן לבצע ניתוח הרמת גבות במספר שיטות:

1. כריתת עור ישירה מעל הגבות או באזור הקמטים הרוחביים שבמצח. היתרונות בשיטה זו הם שהניתוח קטן וההחלמה ממנו מהירה, אך הוא מאופיין בסימנים אדמדמים על קווי התפרים למשך מספר שבועות לאחר הניתוח.

2. הרמת גבות המבוצעת דרך החתכים של ניתוח עפעפיים עליונים – מתאים כאשר יש צורך להרמה מינימלית בלבד. 

3. הרמת גבות ו / או מצח המבוצעת דרך חתכים המוחבאים בקרקפת. שיטה זו מאפשרת הרמה מתונה של הגבות.


כיצד מבוצע ניתוח עפעפיים תחתונים?

ניתוח עפעפיים תחתונים מבוצע בהרדמה כללית או בהרדמה מקומית וטשטוש. אורכו בדרך כלל בין שעה לשעתיים, תלוי במורכבות הניתוח. החלמה לאחר ניתוח עפעפיים אורכת בין עשרה ימים לשלושה שבועות.

החתך מבוצע מתחת לריסים, או בתוך הלחמית, עודפי השומן מוחזרים למקומם הטבעי והעור העודף מוסר. כאשר יש צורך בשינוי הזוית החיצונית של העין, הגידים והשרירים יקובעו מחדש בעמדה אנטומית, כך שזווית העין החיצונית תהיה גבוהה יותר. 

מהן ההכנות לקראת ניתוח עפעפיים?

בפגישת הייעוץ עם ד"ר ארנון תתבקש/' למלא שאלון רפואי מלא.

 תציין/י את הבעיות המפריעות לך, תעבור/י בדיקה רפואית ויחד יוחלט על הטיפול הדרוש. יוסברו התוצאות והסיבוכים האפשריים לכל פעולה, ויבוצעו צילומים של "לפני" לצורך מעקב קליני.

לעיתים תתבקש/י לעבור בדיקת רופא עיניים, הכוללת בדיקה לקרקעית העין, חדות ראייה ותפקוד בלוטת הדמעות. לעיתים בעיות רפואיות בעיניים שעדיין אין להן התבטאות קלינית יכולות להתגבר לאחר ניתוח.

כשבוע לפני הניתוח תתבקש/י להפסיק ליטול תרופות שמגבירות דימום, כגון: אספירין, איבופרופן ותוספי מזון כגון ויטמין E ושום. בערב הניתוח יש לחפוף את הראש ולרחוץ את הפנים במים ובסבון, ובבוקר הניתוח לחזור על הרחצה. לפני הניתוח יש להיות בצום של 8 שעות מאוכל ומשתייה.

למה לצפות בתהליך ההחלמה מניתוח עפעפיים, הרמת גבות והרמת מרכז הפנים?

לאחר הניתוח תישאר/י באשפוז של מספר שעות, עד 24 שעות לכל היותר, בהן נקרר את אזור הניתוח בעזרת שקית עם שבבי קרח. בבית, בימים הראשונים שלאחר הניתוח מומלץ להמשיך לקרר ולבצע קומספרסים עם תה קמומיל קר (להכין קנקן שלם של תה קמומיל ולשמור אותו במקרר). הקומפרסים עוזרים בשטיפת העין והורדת הנפיחות. לעיתים תתבקש/י לשים טיפות עיניים או משחה לשמירה על לחות.

מהן תופעות הלוואי והסיבוכים האפשריים לניתוח עפעפיים, גבות והרמת מרכז הפנים?

תופעות לוואי וסיבוכים לניתוח מסוג זה הם נדירים, אך המטופל/ת חייב/ת להכירם ולהיות מודע/ת לכך שיש סיכוי שיקרו. ד"ר ארנון יעשה כל שביכולתו על מנת להקטין את הסיכויים לסיבוכים. היצמדות להוראות מורידה משמעותית את אחוזי הסיכוי לסיבוכים. יחד עם זאת, רפואה היא לא מתמטיקה, ותהליך הריפוי שונה מאדם לאדם. לעיתים אנו נתקלים בסיבוכים גם כאשר כל ההכנות והניתוח עצמו עברו ללא רבב. הסיבוכים אינם מעידים על רשלנות ויכולים לקרות לכל מטופל ולכל מנתח. הניתוח מתאפיין בנפיחות קלה אך לעיתים יש מטופלים המפתחים נפיחות גדולה יותר שיכולה לגרום לקושי בפתיחת העפעפיים, יובש, גירוי והרגשה של גוף זר, סימנים כחולים בעור ואף טשטוש ראייה. סבלנות, תוך כשלושה ימים הנפיחות ושאר התופעות ישתפרו מאד.

סיבוכים נוספים: זיהום, דימום, אסימטריה, צלקות, אפשרות לניתוח משלים.

בפגישת הייעוץ עם ד"ר ארנון נשוב לפרט על כל סיבוך אפשרי בצורה מלאה.

המאמר נועד להשכלה כללית, ואינו מהווה תחליף לפגישת יעוץ אישית עם ד"ר ארנון.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. צביה ארלטי

    תודה לד'ר עופר ארנון על ניתוח עפעפיים עם תוצאות יפות ומראה מושלם,
    על יחס אישי ואדיב. ממליצה בחום. צביה ארלקי

כתיבת תגובה