ניתוח הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה היינו ניתוח נפוץ מאוד, שיותר ויותר נשים מעוניינות לבצע בשנים האחרונות, כדי להגדיל את נפח החזה שלהן ולהשיג מראה שופע וזקור יותר.

ד"ר ארנון מבצע את הניתוח להגדלת חזה בהתאמה מושלמת למטופלת. הוא משתמש בעיקר בשיטה של מורתו ד"ר רות גרף, ומבצע כיס מתחת למעטפת השריר. לצורך כך, פיתח ד"ר ארנון מכשירים מיוחדים, שהוא הרופא היחיד בעולם המשתמש בהם. הוכחה לכך היא ריבוי המטופלות המרוצות מהניתוח. 

מיקום המשתל

בחירת סוג שתל

בחירת גודל השתל


גלריית תמונות הגדלת חזה - לפני ואחרי

 

לצפייה מלאה בגלריה לחצו כאן

 

המלצות מטופלים

ד"ר עופר ארנון היקר!

כבר אחרי הייעוץ  ידעתי שזה הכי נכון לתת לך לנתח אותי, ולדעת שאני בידיים טובות!
אז ברצוני לומר לך תודה על שתמיד היית זמין לכל שאלה!
תודה על היחס המיוחד, התמיכה וההתמדה ורצונך הטוב…
אין ספק בכלל שהתוצאות מדברות בעד עצמן !
ממליצה בחום לכל מי שחושבת לעבור ניתוח!!! בלי להסס לרגע!

קרן וקנין – 31.05.2015

לפני חודשיים עברתי הגדלת חזה אצל ד"ר ארנון.
חייבת להודות שפחדתי מאוד מהתוצאה הסופית, אבל אני הכי מרוצה שאפשר.
ד"ר ארנון דואג לפתח ציפיות בהתאם למציאות, ומתחילת מפגש הייעוץ מרגישים שהוא אמין מאוד ומקצועי.
כל התהליך נעשה ברמה האישית מולו, ולא מול מזכירות ויועצים שמקצרים לו תהליכים, ובסיום תהליך אפילו קיבלתי מכתב שבסופו מספר הטלפון הנייד לכל שאלה בכל זמן.
יומיים לאחר הניתוח כבר הצלחתי לקום מהמיטה בזכות עצמי, וההחלמה לא נוראה בכלל.
אין לי ספק שבעתיד, כשארצה לחדש את השתלים, אחזור אליו!
התוצאה מהממת, וכל התהליך עבר לי בצורה הכי טובה שניתוח יכול לעבור.
מודה מאוד לד"ר ארנון על שהגשים לי חלום בצורה הטובה ביותר שרק אפשר.

גיא חזן – 28.10.2015


למי מיועד ניתוח הגדלת חזה?

הגדלת חזה הינו ניתוח המיועד לנשים מעל גיל 18, בעלות חזה קטן או אסימטרי, או כאשר לחזה צורה לא תקינה (שדיים צינוריים), וכן לנשים לאחר תקופת הלידות וההנקות, כאשר לחזה מראה "נפול ומרוקן". בדרך כלל, ניתוח הגדלת חזה הינו ניתוח פלסטי עם שביעות רצון גבוהה של המנותחות.

חשוב לדעת: ככל שהמשתלים גדולים יותר, תצורת השד תישמר לזמן קצר יותר.

 איזה גודל משתלים יתאימו לחזה שלי?

כאשר את מחליטה לבצע את ההגדלה, המנתח הפלסטי צריך למצוא את האיזון הנכון בין רצון המטופלת בגודל מסוים ובין רצונו להגיע לתוצאה הטובה ביותר, למשך הזמן הארוך ביותר. לכן בחירת "המשתל הנכון" לפני כניסה לניתוח הגדלת חזה דורשת קודם כל תיאום ציפיות בין המטופלת למנתח, מדידות של נתוני השדיים הקיימים ומדידות של גודל ותצורת בית החזה. וכמובן, מדידות של "סיזרים" – משתלים מיוחדים אותם ניתן למדוד ולהתרשם מגודל השדיים טרם ניתוח הגדלת חזה.

האם בנוסף להגדלת חזה אני צריכה גם הרמת חזה?

ניתוח הגדלת חזה וניתוח הרמת חזה הינם ניתוחים פלסטיים המשולבים יחד, כאשר המנתח הפלסטי ממליץ על כך.
להלן הסבר קצר על השיקולים של מנתח פלסטי לשילוב הניתוחים:

שד מוגדר פטוטי (נפול), כאשר גובה הפטמה נמצא מתחת לגובה הקפל התת שדי (החלק התחתון של השד בחיבור ל בית החזה). יש דרגות שונות לשד נפול, וחשוב לציין ששד נפול יישאר נפול גם לאחר הניתוח. לכן, ההמלצה לגבי שדיים נפולים הינה לבצע ניתוח הרמת חזה יחד עם ניתוח הגדלת חזה. ניתוח הרמת חזה, הינו ניתוח בו מארגנים את רקמת השד מחדש במנח גבוה יותר. בהרמה קטנה ניתן להסתפק בהרמה פנימית שלא מוסיפה צלקות נוספות מלבד אלה הנדרשות להגדלה עצמה. במצב שיש צורך בהרמה גדולה יותר, תיווספנה צלקות גם מסביב לעטרות, ולעיתים גם בקו כלפי מטה לכיוון הקפל התת שדי. ניתוח הרמת חזה לא מבטל את הנטייה הטבעית של השדיים ליפול, הוא רק מארגן מחדש את הרקמות במצב חדש וגבוה יותר.

עשיתי ניתוח הגדלת חזה יחד עם הרמת חזה, לכמה זמן השדיים יחזיקו במצב החדש, הגבוה?

ככלל, הדברכ תלוי בשיטה בה בוצע ניתוח הגדלת חזה יחד עם הרמת חזה, ובפרט תלוי בנטיית הרקמות עצמן. לכן, כאשר מטופלת סובלת משדיים נפולים מאד, ההמלצה היא לבצע ניתוח הרמת חזה יחד עם הגדלת חזה, ולהשתמש במשתלים לא גדולים במיוחד, על מנת שתוצאת הניתוח תישמר לאורך זמן רב יותר.

היכן ימקם המנתח הפלסטי את המשתל במהלך ניתוח הגדלת חזה, מעל או מתחת לשריר?

הגדלת חזה הינו ניתוח פלסטי הכולל משתלים, שהינם גופים זרים הנשארים לאורך שנים רבות בגוף המנותחות. הגוף נמצא בשינוי מתמיד, אך משתלי חזה דוממים ולא משתנים. המשתל חייב "לשבת" במקומו ולהיות מכוסה בעובי מספק של רקמות. אם המשתל לא מכוסה בעובי רקמות מספק, יש סיכוי שהוא יורגש במגע. לכן, לנשים רזות מאד בעלות חזה קטן מאד, לרוב המנתח הפלסטי יבחר להכניס את המשתלים במהלך ניתוח לכיס הנמצא מתחת לשריר. השריר מהווה כיסוי עבה יותר וחוצץ נוסף בין המשתל לעור. לנשים בעלות שדיים בגודל בינוני, המשתל יכול להכנס לכיס "מעל לשריר", שטחית לשריר אך עדיין מתחת לשד הקיים. במקרים מסויימים ניתן לבצע הגדלת חזה מתחת למעטפת השריר. זוהי שיטה מודרנית המספקת חלק מיתרונות התת שריר אך ללא שימוש בשריר עצמו. בחירת המיקום, בסופו של דבר, תיקבע על פי נתוני השדיים הקיימים, העור והאלסטיות שלו. גודל ותצורת בית החזה.

האם ניתוח הגדלת חזה משאיר צלקות?

בדרך כלל הצלקות לאחר הניתוח כמעט ואינן נראות, שכן מיקומן נבחר במקום שמאפשר ריפוי בצורה הטובה ביותר. בדרך כלל, החתך מבוצע בכפל התת שדי, ואורכו כ-4-6 ס"מ. ניתן להכניס את המשתל לחזה גם בקו שינוי הצבע בין העטרה לעור, או לעיתים בחתך בבית השחי. לכל שיטה יתרונות וחסרונות. בסופו של דבר, מיקום החתך ייקבע על פי רצון המטופלת ועל פי המלצת המנתח הפלסטי בפגישת הייעוץ.

לפני שאכנס לניתוח, על איזה סוג משתל ימליץ המנתח הפלסטי?

בשוק קיימים סוגים שונים של משתלים המיועדים לניתוח, המיוצרים על ידי חברות שונות, ולכל חברה מספר לא מבוטל של משתלים עם חלוקות לפי גדלים, צורות, סוג מילוי סיליקון ועוד.

סוגי משתלים לניתוחי הגדלת חזה:

 

חלוקה על פי צורה – עגול או אנטומי (אגס)

משתל עגול צורתו חצי עיגול, ולמשתל האנטומי תצורת טיפה. כלומר, משתל עגול יקנה לשד מלאות גדולה יותר בחלקו הגבוה, לעומתו משתל אנטומי יקנה מראה מתון יותר בחלקו הגבוה.

חלוקה על פי צפיפות הסיליקון

המשתלים שבשימוש כיום עשויים מסיליקון ג'ל, בתוך מעטפת סיליקון קשה יותר. ניתן להשיג קשיות שונה, וככל שהמשתל קשה יותר, הוא ישמור על צורת השד זקור יותר, אך גם יורגש קשה יותר למגע.

החומר ממנו עשוי המשתל

נוזל פיזיולוגי או סיליקון. הנוזל הפיזיולוגי (סליין) נמצא בשימוש נפוץ בארה"ב, שם עד לפני מספר שנים חל איסור שימוש במשתלי סיליקון. לאחר מחקרים רבים הופרכה ההשערה שיש סיכוי לעלייה באחוזי סרטן השד עם שימוש במשתלי סיליקון, והוכח מעבר לכל ספק, שאין עלייה כזו. מנתחים רבים בארה"ב זנחו את השימוש במשתלים המלאים בנוזל פיזיולוגי, שכן הסיליקון מדמה רקמת שד בצורה הטובה ביותר.

מעטפת המשתל

בעבר המרקם החיצוני של המשתלים היה חלק, אך כיום רוב המשתלים מחוספסים, וכך הם שומרים על מיקומם בצורה טובה יותר, ומונעים היתקשות לאורך זמן. רוב מעטפות המשתלים עשויות גם הן מסיליקון, ויש משתלים עם מעטפות סיליקון שעטופות בשכבה נוספת העשויה מפוליאוריטן. כנראה שמעטפת פוליאוריטן מורידה סיכוי לזיהום ולהיתקשות, ובכך משמרת את תצורת השד למשך שנים רבות יותר. יתרון נוסף לשימוש במשתלים עם כיסוי פוליאוריטן הוא שהסיכוי לסיבוב המשתל הוא קטן יותר, יתרון זה חשוב מאד כאשר בוחרים להשתמש במשתל עם פרופיל אנטומי.

קישורים נוספים באתר בנושא:
החלמה לאחר ניתוח הגדלת חזה

 

המאמר נועד להשכלה כללית ואינו מהווה תחליף לפגישת יעוץ אישית עם ד"ר ארנון.

לפוסט הזה יש 11 תגובות

 1. מ

  לאחר שני ניתוחי חזה מוצלחים מאוד, עם תוצאות מעולות, אני יכולה להגיד היום בלב שלם שאני מרוצה עד אין סוף ומעבר לו. הייתי צריכה שני נסיונות על מנת להבין מה אני רוצה, ועל מנת באמת להיות שלמה עם החזה שלי, אבל היום אני מרגישה שהחזה החדש שלי הוא חלק ממני, ורוב הזמן שוכחת שלא באמת נולדתי איתו. לא חושבת שבכל החיפושים שלי באינטרנט יצא לי לראות חזה לא אמיתי, שנראה כל כך אמיתי, כמו העבודה המדהימה שד"ר ארנון עופר עשה לי.
  תודה רבה על כל ההקשבה, על ההבנה ועל הסבלנות. אני סומכת רק עליך וממליצה רק עליך!

 2. עדי זנאטי

  ד"ר ארנון עופר,
  אין מספיק מילים בפי כדי להודות לך ולהוקיר אותך.
  היום,חודשיים אחרי ניתוח הגדלת החזה שעברתי, אני מרגישה שלמה ובטוחה בעצמי.
  התוצאה יצאה מושלמת והרבה מעבר למה שיכולתי לדמיין.
  ההחלמה הייתה מהירה, ואיפשרה לי לחזור לשגרה במהרה.
  רציתי להודות לך על היחס החם והאישי מהפגישה הראשונה ועד היום…
  בטוחה שניפגש בהמשך ושאחזור לבצע את הניתוחים הבאים אצלך, כי על בריאות ואיכות לא מתפשרים!!
  שוב תודה על הכל!
  בהערכה רבה,
  עדי.

 3. עינב

  לד"ר ארנון המוכשר!!
  הגשמת לי חלום.
  אין ספק שבחרתי מנתח מעולה! לאחר שראיתי עבודות מהממות אצל קרוביי למשפחה, ידעתי כי בחרתי במנתח טוב, ואכן באתי עם ביטחון ויצאתי שיגעון!

  תודה רבה על העדינות, הרוגע והתוצאה המדהימה!

 4. גיא חזן

  לפני חודשיים עברתי הגדלת חזה אצל ד"ר ארנון.
  חייבת להודות שפחדתי מאוד מהתוצאה הסופית אבל אני הכי מרוצה שאפשר.
  ד"ר ארנון דואג לפתח ציפיות בהתאם למציאות, ומתחילת מפגש הייעוץ מרגישים שהוא אמין מאוד ומקצועי.
  כל התהליך נעשה ברמה האישית מולו ולא מול מזכירות ויועצים שמקצרים לו תהליכים, ובסיום תהליך אפילו קיבלתי מכתב שבסופו מספר הטלפון הנייד לכל שאלה בכל זמן.
  יומיים לאחר הניתוח כבר הצלחתי לקום מהמיטה בזכות עצמי וההחלמה לא נוראה בכלל.
  אין לי ספק שבעתיד כשארצה לחדש את השתלים אחזור אליו!
  התוצאה מהממת וכל התהליך עבר לי בצורה הכי טובה שניתוח יכול לעבור.
  מודה מאוד לד"ר ארנון על שהגשים לי חלום בצורה הטובה ביותר שרק אפשר

 5. מוסיינקו נטליה

  לדוקטור עופר ארנון היקר!
  רציתי לומר מעומק ליבי – תודה!!! ארבע אותיות המבטאות עולם ומלואו.

  היום במבט לאחור, אני יכולה להגיד בלי שום היסוס או צל של ספק, שאין מרוצה ממני, בטוחה בעצמי הרבה יותר והכל הודות לך בתור רופא מדהים ולצוות המיוחד שלך!
  תודה מכל הלב על התוצאה המדהימה (יצא באמת מושלם!), על המקצועיות הבלתי מתפשרת שהפגנת, על האחריות, האכפתיות הרבה, העידוד, החיוך שהיה תמיד על פניך, וההרגשה הטובה שנתת. זה לא מובן מאליו!
  אתה הוא זה שהגשים לי חלום והפכת אותי לשלמה עם עצמי!

  מה עוד אפשר לומר לך? פשוט תמשיך לעשות את מה שאתה עושה והלוואי וכל הרופאים בישראל יהיו מדויקים כאלה, ואני מאחלת לך שתמשיך לרצות עוד המון יפות "כמוני", ואני מקווה שלא יהססו בחורות לבוא אליך, כי הן לא יודעות מה הן מפסידות. וכמובן לצוות הנפלא שלך משבע עיניים באר שבע.
  אני מעריכה אותך ואת עבודתך מקרב לב ומודה!
  נטלי.

 6. אור

  לד״ר ארנון היקר! רציתי להודות לך על ניתוח מושלם ותוצאה בדיוק כמו שחלמתי. החזה החדש גרם לי להעלאת הביטחון העצמי שוב תודה רבה.

 7. קרן וקנין

  דר׳ עופר ארנון היקר!
  כבר אחרי היעוץ , ידעתי שזה הכי נכון לתת לך לנתח אותי ולדעת שאני בידיים טובות!
  אז ברצוני לומר לך תודה על שתמיד היית זמין לכל שאלה!
  תודה על היחס המיוחד, התמיכה וההתמדה ורצונך הטוב..
  אין ספק בכלל שהתוצאות מדברות בעד עצמן!
  ממליצה בחום לכל מי שחושבת לעבור ניתוח!!! בלי להסס לרגע!

 8. מורן בוגטוס

  לפני כארבעה חודשים עברתי ניתוח הגדלת חזה.
  אחרי חמישה ימים כבר קמתי מהמיטה ולאט לאט חזרתי לתפקוד מלא.
  אין ספק שבחרתי במנתח מומחה, יחס חם, מרגיע לקראת הניתוח.
  וכמובן מנתח עם תוצאות טובות ביותר!!
  ההגדלה גרמה לי להרגיש יותר טוב עם עצמי, העלה לי את הביטחון.
  ד"ר ארנון היקר אני לא יפסיק להודות לך על חזה מושלם ומרהיב שעשית לי, חזה שגרף אחריו אין סוף מחמאות!!
  יש לך ידיי זהב!! זכיתי במנתח מס' 1

 9. אור דוד

  ד״ר עופר ארנון המלך!
  אין עליך בעולם .. יחס אישי והכי נדיב בעולם
  תודה על הכל, ממליצה בחום לכל אחת ואחת!
  אין עליך בעולם!
  תודה, יצאתי מרוצה ..
  והכל התחיל ביום בהיר אחד שהגעתי לרופא החששות התחילו:
  אך ד״ר עופר ידע איך להרגיע אותי… ועשה אותי הכי מאושרת בעולם!
  אז תודה לך על הכל!
  בטוחה שאחזור אליך אחרי לידות .. 😉
  ממליצה לכולן!

  1. אור דוד

   ושוב תודה

 10. מזל

  לאחר שלושה חודשים ניתוח חזה, חייבת לציין כי אני מרוצה מהתוצאה הסופית ע"י דר ארנון עופר, אשר ליווה אותי במהלך כל ההחלמה. יחס הולם ואישי.
  ממליצה בחום מכל הבחינות והשירות האין סופי!

כתיבת תגובה