ניתוח מתיחת בטן

"ניתוח מתיחת בטן מגדיר מחדש את קווי המתאר של דופן הבטן, מבטן מדולדלת לבטן שטוחה וטבעית, עם טבור קטן ועמוק. הצלקות מוסתרות מתחת לביקיני."


שאלות נפוצות על ניתוח מתיחת בטן

למי מתאים ניתוח מתיחת בטן?

ניתוח מתיחת בטן מתאים לכל אחד/ת מעל גיל 18, שסובל/ת מעודפי עור בבטן התחתונה. בעיקר לאנשים לאחר ירידה במשקל. מתיחת בטן מומלצת לנשים לאחר לידות, כאשר העור לא התכווץ בצורה מספקת, או כאשר העור נשאר עם סימני מתיחה משמעותיים.

מהו ניתוח מתיחת בטן

איך מתבצע ניתוח מתיחת בטן

החלמה מניתוח מתיחת בטן

מתיחת בטן היקפיתגלריית תמונות מתיחת בטן - לפני ואחרי

לצפייה מלאה בגלריה לחצו כאן

 

כיצד מבוצע הניתוח?

הניתוח מבוצע בהרדמה כללית ואורכו כשלוש שעות. לאחר הניתוח תישאר/י באשפוז של מספר שעות או של לילה אחד. בניתוח מסירים את דופן הבטן בין הטבור למפשעה. צלקת נשארת מתחת לביקיני. אזור הטליה (המותניים) בדרך כלל מוצר גם הוא ע"י חיזוק מערכת שרירי הבטן. לרוב מוספים שאיבת שומן לעיצוב המותניים ומרכז הבטן. בדרך כלל, ד"ר ארנון לא משאיר נקזים, אך לעיתים יש צורך בהשארתם והם יוצאו לאחר מספר ימים. כל התפרים נספגים, ואין צורך להסירם. לעיתים ניתן לבצע ניתוח בטן קטן יותר, בו הצלקת קטנה יותר. האפשרות לבצע מתיחת בטן קטנה היא בהתאם לכמות הרקמות שיש להסיר ובהתאם לחוזק דופן הבטן והשרירים.

מהן ההכנות לקראת הניתוח?

בפגישת הייעוץ טרם הניתוח יבדוק ד"ר ארנון את דופן הבטן, כמות הרקמות העודפות, ואת כמות השומן העודפת ומיקומה. בנוסף יבדוק ד"ר ארנון את חוזק דופן הבטן, וישלול הימצאות בקעים. אם יש בקע בדופן הבטן, ניתן לתקנו באותו ניתוח על ידי כירורג כללי.

לאחר מכן תתבקש/י להביא תוצאות של בדיקות דם והיסטוריה רפואית מרופא המשפחה. מעל גיל 40 יש צורך גם בבדיקת א.ק.ג. ומעל גיל 50 גם בצילום חזה ובדיקת רופא מרדים מספר שבועות טרם הניתוח. (ניתן להוריד באתר את טופס הבדיקות לפני ניתוח).

מהו המהלך לאחר ניתוח מתיחת בטן ולכמה זמן צריך חופשה להבראה?

לאחר הניתוח תשכב/י במיטה מיוחדת עם כיפוף קל בגב ובברכיים. כמו כן תלבש/י חגורת בטן (גב) למספר שבועות בכל שעות היממה. למחרת הניתוח יש לקום מהמיטה ולהתהלך. אין צורך להתיישר, שכן תרגיש/י מתיחות ונפיחות קלה באזור הניתוח.

מהם הסיכונים והסיבוכים לאחר ניתוח מתיחת בטן?

הסיבוכים האפשריים הם: זיהום, דימום, צלקות, אסימטריה, פקקת ורידים, תסחיף ריאתי, צורך בניתוח מתקן.

בפגישת הייעוץ ד"ר ארנון יפרט על כל סיבוך וסיכון בצורה מלאה.

המאמר נועד להשכלה כללית ואינו מהווה תחליף לפגישת יעוץ אישית עם ד"ר ארנון.קראו עוד על ניתוח מתיחת בטן:

מתיחת בטן מחיר