השתלת שומן לפנים

הזרקת שומן עצמוני לפנים – השתלת שומן

הזרקת שומן עצמוני לפנים מבוצעת בחדר ניתוח בהרדמה כללית או בהרדמה מקומית בקליניקה. ראשית מבוצעת שאיבת שומן, בדרך כלל מאזור הבטן או הזרועות. שומן זה עובר תהליך עיבוד, שלאחריו הוא מושתל בחזרה לאזורי החוסר בפנים. היתרונות הגדולים בתהליך הזרקת שומן עצמוני לפנים הם שהגוף לא ידחה את השתל, וכן שלא הושאר גוף זר, כי לגופים זרים יש נטייה מוגברת לזיהום ולתזוזה. החלק שייקלט לאחר הזרקת שומן עצמוני לפנים, יישאר במקומו לתמיד (לא ינדוד), וישתנה יחד עם יתר חלקי הפנים בצורה פרופורציונאלית כתלות בשינויי הזמן. בדרך כלל בין 30-70 אחוזים מהשומן ייקלט, כך שיש סיכוי סביר שעל מנת להגיע לנפח הרצוי, יהיה צורך לחזור על הפעולה בשנית ואף בשלישית, בהפרשי זמן של כ-6-12 חודשים. יתרון נוסף בהזרקת שומן עצמונית הוא ההשפעה החיובית על התחדשות העור, שתחתיו בוצעה ההשתלה, וזאת בשל ריכוז רב של תאי גזע בשומן המושתל.

 מהלך הטיפול

לפני פגישת הייעוץ עם ד"ר ארנון בנושא הזרקת שומן לפנים יש למלא שאלון רפואי מלא. בפגישת הייעוץ תוצגנה הבעיות המפריעות, ויחד יוחלט על הטיפול הדרוש.


כאשר השתלת שומן עצמוני  מבוצעת בקליניקה, נשתמש במשככי כאב מקומיים, כגון משחה לשיכוך כאבים (אמלה או אחר) הנמרחת על הפנים כ-20 דקות טרם הטיפול. חומרי מילוי זמניים מוחדרים בהזרקה עם  קנולה (מחט לא חדה) דקיקה למקומות אותם יש צורך למלא. נפיחות קלה ואודם מקומי יכולים להופיע באזור ההזרקה.


האפקט של השתלת השומן מופיע מיידית ואפילו מתגבר למספר ימים לאחר הפעולה, אך  נחלש ומתייצב תוך תקופה של כתשעה חודשים עד שנה.


סיבוכים אפשריים לאחר הזרקת שומן עצמוני לפנים: אודם מקומי, נפיחות מקומית קלה, המטומה וסימנים סגולים, אסימטריה.


המאמר נועד להשכלה כללית ואינו מהווה תחליף לפגישת יעוץ אישית עם ד"ר ארנון.
כתיבת תגובה