הגדלה והרמת חזה

למה אני צריכה גם הרמה? הגדלת חזה לא מספיקה?

 

 

גלריית תמונות הרמת חזה - לפני ואחרי

לצפייה בגלריה המלאה לחצו כאן

 

איזה גודל משתלים יתאים לחזה שלי?

לפני הניתוח, בפגישת היעוץ,  ד"ר ארנון ימצא את האיזון הנכון בין שאיפתך לגודל מסוים ובין רצונו להגיע לתוצאה הטובה ביותר, למשך הזמן הארוך ביותר. לכן בחירת "המשתל הנכון" לפני כניסה לניתוח הגדלה והרמת חזה, דורשת תיאום ציפיות בין המטופלת למנתח. מדידות של נתוני החזה הקיים, וכן מדידות של גודל ותצורת בית החזה. וכמובן, מדידות של סיזרים: משתלים מיוחדים אותם ניתן למדוד ולהתרשם מגודל החזה טרם ניתוח הגדלה והרמת חזה. בעבר ד"ר ארנון השתמש בתוכנת מחשב והדמייה תלת מימדית. אך לאחר מספר שניים החליט לנטוש שיטה זו בשל חוסר דיוק.

  

היכן ימקם המנתח הפלסטי את המשתל במהלך ניתוח הגדלה והרמת חזה, מעל או מתחת לשריר?

הגדלה והרמת חזה הינו ניתוח פלסטי הכולל משתלים שהינם גופים זרים הנשארים לאורך שנים רבות בגוף המנותחות. הגוף נמצא בשינוי מתמיד, אך משתלי חזה דוממים ולא משתנים. המשתל חייב "לשבת" במקומו ולהיות "מכוסה" בעובי מספק של רקמות, כי אם המשתל לא מכוסה בעובי רקמות מספק, יש סיכוי שהוא יורגש במגע. מסיבה זו, לנשים רזות מאד בעלות חזה קטן מאד, לרוב יבחר המנתח הפלסטי להכניס את המשתלים במהלך ניתוח הגדלת חזה לכיס מתחת לשריר. השריר מהווה כיסוי עבה יותר, וחוצץ נוסף בין המשתל לעור. לנשים בעלות שדיים בגודל בינוני, המשתל יכול להיכנס לכיס "מעל לשריר", שטחית לשריר אך עדיין מתחת לשד הקיים. במקרים מסויימים ניתן לבצע הגדלת חזה מתחת למעטפת השריר. שיטה מודרנית המספקת חלק מיתרונות התת שריר אך ללא שימוש בשריר עצמו. ד"ר ארנון הינו מומחה בשיטה מודרנית זו מפני שמורתו בברזיל, ד"ר רות גרף, הינה המורה העיקרית והמפורסמת ביותר בעולם לשיטה זו.  בחירת המיקום, בסופו של דבר, תיקבע על פי נתוני השדיים הקיימים, העור והאלסטיות שלו. גודל ותצורת בית החזה.

  

האם ניתוח הגדלה והרמת חזה משאיר צלקות יותר מאשר בניתוח הגדלת חזה?

תלוי בגודל ההרמה הנדרשת. בהרמה קטנה הצלקת תישאר בדומה לניתוח הגדלה, ובהרמה גדולה יותר הצלקת תכלול גם את היקף העטרה, ולעיתים גם בקו כלפי מטה לקפל התת שדי. ניתן להכניס את המשתל לחזה גם בקו שינוי הצבע בין העטרה לעור, או לעיתים בחתך בבית השחי. לכל שיטה יתרונות וחסרונות. בסופו של דבר, מיקום החתך ייקבע על פי רצון המטופלת ולפי המלצת המנתח הפלסטי בפגישת הייעוץ.

  

כיצד מבוצע ניתוח הגדלה והרמת חזה?

ניתוח הגדלת והרמת חזה מבוצע בהרדמה כללית. משך הניתוח כשעה וחצי – שעתיים. ניתן לבצע הניתוח בשיטות רבות, ולכל מקרה יש להתאים את השיטה, באופן התלוי בנפח החזה, באלסטיות של הרקמות, במיקום החזה על בית החזה, במטופל/ת ובמנתח. בדרך כלל ד"ר ארנון יבוחר בשיטה שתיתן את התוצאה הטבעית והטובה ביותר.

  

מהן ההכנות לקראת ניתוח הגדלה והרמת חזה?

לפני ניתוח הגדלת והרמת חזה יש לבצע פגישת ייעוץ עם ד"ר ארנון ולמלא שאלון רפואי מלא.
דר' ארנון יבצע בדיקה רפואית וימליץ על סוג הניתוח המתאים. נשוחח על התוצאות הצפויות, ותופעות הלוואי שעלולות להתרחש בניתוח מסוג זה. תתבקשי להביא תוצאות של בדיקות דם ובדיקות רפואיות אחרות שיומלצו בזמן הייעוץ. כשבוע לפני הניתוח יש להפסיק ליטול תרופות שמגבירות דימום, כגון: אספירין, איבופרופן ותוספי מזון כגון ויטמין E ושום. בערב הניתוח יש להתרחץ במים ובסבון. יש להיות בצום מאוכל ומנוזלים למשך 8 שעות, ובבוקר הניתוח לחזור על הרחצה.

  

למה לצפות בתהליך ההחלמה לאחר ניתוח הגדלה והרמת חזה?

לאחר ניתוח הגדלה והרמת חזה תישארי באשפוז של מספר שעות. המטופלת יוצאת מחדר הניתוח עם חבישה וחזייה. תתבקשי להישאר עם החזייה כיומיים–שלושה ואז להתקלח במים ובסבון. מומלץ להשתמש בחזיית הניתוח בכל שעות היממה, במשך כ-6 שבועות לאחר הניתוח. כמו כן מומלץ לא לישון על הבטן במשך מספר חודשים. ניתן לישון על הצד לאחר מספר ימים. ההחלמה הראשונית לאחר ניתוח הגדלת והרמת חזה אורכת כשבוע, ולאחר מכן ניתן לחזור לעבודה. ההחלמה עד ירידת הנפיחות אורכת מספר שבועות.

  

מהן תופעות הלוואי והסיבוכים האופייניים לאחר ניתוח הגדלת והרמת חזה?

תופעות לוואי וסיבוכים לאחר ניתוח הרמת חזה הם נדירים, אך המטופלת חייבת להכירם. ד"ר ארנון יעשה כל שביכולתו על מנת להקטין את הסיכויים לסיבוכים. היצמדות להוראות מורידה משמעותית את אחוזי הסיכוי לסיבוכים. יחד עם זאת, רפואה היא לא מתמטיקה, ותהליך הריפוי הינו שונה מאדם לאדם.
הסיבוכים האופניים לניתוח זה: דימום, זיהום, צלקות, אסימטריה, צורך בניתוח מתקן.
בפגישת הייעוץ נשוב לפרט על כל סיבוך בצורה מלאה.

המאמר נועד להשכלה כללית ואינו מהווה תחליף לפגישת יעוץ אישית עם ד"ר ארנון.

כתיבת תגובה