ניתוח הרמת חזה

ניתוח הרמת חזה היינו ניתוח נפוץ, המיועד לנשים שמסופקות מנפח החזה שלהן, אך מעוניינות במראה גבוה יותר. ניתוח הרמת חזה מבוצע בהרדמה כללית, ונמשך כשעתיים וחצי. במהלך הניתוח רקמות השד מאורגנות מחדש במנח גבוה יותר, הפטמה והעטרה מורמות למיקום חדש ומדויק יותר, ולעיתים גם מוקטנות למידה אסתטית יותר.  

למי מתאים ניתוח הרמת חזה

איך מתבצעת הרמת חזה

מה מייחד את ד"ר ארנון ומדוע כדאי לבחור דווקא בד"ר ארנון לניתוח הרמת חזה

ד"ר ארנון מבצע את הניתוח הזה בצורה מצויינת, שכן הרמת חזה מודרנית וגבוהה היינו ניתוח הקרוי על שם מורתו האישית, ד"ר רות גרף מברזיל. ד"ר ארנון מבצע את הניתוח על פי העקרונות של ד"ר רות גרף ובהצלחה רבה.

 

גלריית תמונות הרמת חזה - לפני ואחרי

לצפייה מלאה בגלריה לחצו כאן
 

המלצות מטופלים

אני רוצה להודות לך ד"ר ארנון על היחס האישי, החם והאכפתי.

האיכות חיים שלי עברה מהפך בזכותך וגם הביטחון העצמי שלי. כל המילים שאכתוב לא יספיקו בשביל להעביר איזה אדם מיוחד אתה.

אפרת חסן – 23.03.2015

פשוט מהממים!!!! כל מילה מיותרת. מנתח מס' 1. יחס אדיב והרגשה מצויינת. תודה ענקית לך ד"ר ארנון.

אורטל כהן – 30.11.2015


למי מיועד ניתוח הרמת חזה?

ניתוח הרמת חזה מיועד לנשים הסובלת מחזה נפול, אך שנפח החזה מספק אותן. הכוונה היא לנשים שלא משתמשות בחזייה עם הוספת נפח (כאשר את סובלת מחזה נפול, ומשתמשת בחזיית פוש-אפ, הניתוח שמתאים לך הינו, הרמה והגדלת חזה, ראי מאמר נפרד). יש לזכור שניתוח זה ניתן לבצע רק שנה מתום הנקה או שנה לאחר הלידה, למי שלא הניקה. בנוסף, יש לדעת שלאחר ניתוח הרמת חזה יש סיכוי סביר לפגיעה ביכולת ההנקה.

כיצד מבוצע ניתוח הרמת חזה?

ניתוח הרמת חזה מבוצע בהרדמה כללית. משך הניתוח כשעתיים וחצי. ניתן לבצע הניתוח בשיטות רבות, ולכל מקרה יש להתאים את השיטה, באופן התלוי בנפח השד, באלסטיות של הרקמות, במיקום השד על בית החזה, במטופל/ת ובמנתח. בדרך כלל ד"ר ארנון יבחר בשיטה שתיתן את התוצאה הטבעית והטובה ביותר.

מהן ההכנות לקראת ניתוח הרמת חזה?

לפני ניתוח הרמת חזה יש לבצע פגישת ייעוץ עם ד"ר ארנון, ולמלא שאלון רפואי מלא.
דר' ארנון יבצע בדיקה רפואית, וימליץ על סוג הניתוח המתאים. נשוחח על התוצאות הצפויות, ותופעות הלוואי שעלולות להתרחש בניתוח מסוג זה. תתבקשי להביא תוצאות של בדיקות דם ובדיקות רפואיות אחרות, שיומלצו בזמן הייעוץ. כשבוע לפני הניתוח יש להפסיק ליטול תרופות שמגבירות דימום, כגון: אספירין, איבופרופן ותוספי מזון כגון ויטמין E ושום. בערב הניתוח יש להתרחץ במים ובסבון. יש להיות בצום מאוכל ומנוזלים למשך 8 שעות, ובבוקר הניתוח לחזור על הרחצה. 

למה לצפות בתהליך ההחלמה לאחר ניתוח הרמת חזה?

לאחר ניתוח הרמת חזה, תישארי לאשפוז של מספר שעות. המטופלת יוצאת מחדר הניתוח עם חבישה וחזייה. תתבקשי להישאר עם החזייה כיומיים–שלושה ואחריהם להתקלח במים ובסבון. מומלץ להשתמש בחזיית הניתוח בכל שעות היממה, במשך כ-6 שבועות לאחר הניתוח. כמו כן מומלץ לא לישון על הבטן במשך כ-8 שבועות. החלמה ראשונית לאחר ניתוח הרמת חזה אורכת כשבוע,  ואז ניתן לחזור לעבודה. ההחלמה עד ירידת הנפיחות אורכת מספר שבועות.

מהן תופעות הלוואי והסיבוכים האופייניים לאחר ניתוח הרמת חזה?

תופעות לוואי וסיבוכים לאחר ניתוח הרמת חזה הם נדירים, אך המטופלת חייבת להכירם. ד"ר ארנון יעשה כל שביכולתו על מנת להקטין את הסיכויים לסיבוכים. היצמדות להוראות מורידה משמעותית את אחוזי הסיכוי לסיבוכים. יחד עם זאת, רפואה היא לא מתמטיקה, ותהליך הריפוי הינו שונה מאדם לאדם.
הסיבוכים האופייניים לניתוח הרמת חזה:  
דימום, זיהום, אסימטריה, צורך בניתוח מתקן.
בפגישת הייעוץ נשוב לפרט על כל סיבוך בצורה מלאה.

המאמר נועד להשכלה כללית ואינו מהווה תחליף לפגישת יעוץ אישית עם ד"ר ארנון.

 


מטופלות שואלות

למה אני צריכה גם הרמה? הגדלת חזה לא מספיקה?

כאשר החזה נפול וקטן, כלומר במצב בו כאשר את מרימה ידיים (על הראש) החזה נשאר נפול, ישנו סיכוי גדול שתצטרכי גם הרמת חזה. ככל שהחזה נפול יותר, יש לבצע פעולות הרמה גדולות יותר, כלומר כאשר החזה "קצת" נפול, ניתן להרימו על ידי הרמה פנימית ושימוש במשתלים אנטומיים (בצורת אגס). כאשר החזה נפול עוד יותר, צריך להרים גם את העטרה והפטמה. חזה מוגדר פטוטי (נפול) כאשר גובה הפטמה נמצא מתחת לגובה הקפל התת שדי (החלק התחתון של השד בחיבור ל בית החזה), וישנן דרגות שונות לשד נפול. ההמלצה הינה לבצע ניתוח הרמת חזה יחד עם ניתוח הגדלת חזה.

היכן ימקם המנתח הפלסטי את המשתל במהלך ניתוח הגדלה והרמת חזה, מעל או מתחת לשריר?

הגדלה והרמת חזה הינו ניתוח פלסטי הכולל משתלים שהינם גופים זרים, הנשארים לאורך שנים רבות בגוף המנותחות. הגוף נמצא בשינוי מתמיד, אך משתלי חזה הם דוממים ולא משתנים. המשתל חייב "לשבת" במקומו ולהיות "מכוסה" בעובי מספק של רקמות, משום שאם  המשתל לא מכוסה בעובי רקמות מספק, יש סיכוי שהוא יורגש במגע. לכן, עבור נשים רזות מאד, בעלות חזה קטן מאד, לרוב המנתח הפלסטי יבחר להכניס את המשתלים במהלך ניתוח הגדלת חזה לכיס מתחת לשריר. השריר מהווה כיסוי עבה יותר, וחוצץ נוסף בין המשתל לעור. לנשים בעלות שדיים בגודל בינוני, המשתל יכול להיכנס לכיס "מעל לשריר" , שטחית לשריר אך עדיין מתחת לשד הקיים. במקרים מסויימים ניתן לבצע הגדלת חזה מתחת למעטפת השריר – שיטה מודרנית המספקת חלק מיתרונות התת שריר אך ללא שימוש בשריר עצמו. ד"ר ארנון הינו מומחה בשיטה מודרנית זו, מפני שמורתו בברזיל, ד"ר רות גרף, היינה המורה העיקרית והמפורסמת ביותר בעולם לשיטה.  בחירת המיקום, בסופו של דבר, תיקבע על פי נתוני השדיים הקיימים, העור והאלסטיות שלו, גודל ותצורת בית החזה.

הרמת חזה עם שתל

הרמת חזה והגדלת חזה הם שני הליכים כירורגיים שונים – הראשון מטרתו להחזיר זקיפות קומה לחזה שהפך נפול, והשני נועד להוסיף נפח לשדיים קטנים – אבל לעתים מומלץ לשלב את שניהם לכדי ניתוח פלסטי אחד, שגם ירים את השדיים וגם יגדיל אותם, בעזרת שתל כמובן.

למה כדאי לשלב הוספת שתל בניתוח הרמת חזה?

כל ניתוח הרמת חזה, מעצם טבעו, מוביל להקטנה מסוימת של השדיים. הסיבה לכך היא שעל-מנת להזקיף את החזה, מוסרות ממנו רקמות עור עודפות, והתוצאה היא שגם מי שלפני ההרמה לא חשקה בחזה גדול יותר, עשוייה להרגיש שהשדיים אומנם כבר לא נפולים, אבל פתאום הם קטנים מדי.

מנתח פלסטי מיומן ובעל ניסיון בהרמות חזה יכול, כמובן, לזהות מראש מצב שכזה, ובהתאם להמליץ על שילוב שתל בהרמת החזה, ובכך למנוע את היווצרות עוגמת הנפש (בהקשר זה חשוב להזכיר, כי ישנם מקרים שבהם מבחינה רפואית ואסתטית הניתוח הפלסטי מוכתר בהצלחה, אבל עקב ציפיות שאינן ריאליות, המנותחת עצמה חווה עוגמת נפש, ואינה שבעת רצון מהתוצאות).

מהלך הניתוח

הרמת חזה עם שתל היא ניתוח פלסטי מורכב, כך שבחלק מהמקרים הוא מתבצע בשני שלבים – ראשית ההרמה, ובשלב שני גם החדרת השתלים למקומם, על-מנת להוסיף נפח ונוכחות לשדיים שגם כך חזרו להתבלט.

בכל מקרה, ניתוח זה כרוך בצלקת. בדרך כלל יבצע הכירורג הפלסטי חתכים, שדרכם יבוצעו ההרמה והוספת השתל סביב העטרה (האזור הכהה והרגיש שעוטף את הפטמה), ובינה לבין הקפל התת שדי (האזור שמתחת לשד). בחלק מהמקרים נדרש גם חתך בקפל התת שדי עצמו, וגם הוא מותיר צלקת, אם כי רופא מיומן מבטיח צלקת שאינה בולטת לעין, ואינה בלתי אסתטית באופן מובהק (זאת, במידת האפשר – חשוב לזכור שלכל אדם תהליכי הצטלקות ייחודיים).

סיבוכים אפשריים בעקבות הרמת חזה משולבת בהגדלה

אמנם בימינו הצטבר ידע רב בכל הנוגע לביצוע ניתוח הרמת חזה עם הגדלה, כך שרמת הסיכון פחתה. בפרט משפרת במידה ניכרת את הסיכוי לעבור את הניתוח ללא סיבוכים בחירה מושכלת באיש מקצוע מעולה – אבל גם כך ייתכנו סיבוכים. ביניהם:

זיהום: ניתוח חושף את האזור המטופל לזיהום, כשהשכיחות של תופעת לוואי זו היא בין 1 ל-100 לבין 3 ל-100. עוד במהלך הניתוח ניתנת למנותחת אנטיביוטיקה, כדי לצמצם את הסיכון להופעת זיהום, ומתן אנטיביוטיקה נוספת, אם בכל זאת מתרחשת דלקת חיידקית, מצליח ברוב המקרים להעלים את הזיהום, אולם ישנם מקרים (נדירים יחסית) שבהם אין ברירה אלא להוציא את השתלים.

דימום: דליפת דם אל הכיס שבו ממוקם אחד השתלים מחייבת ניקוז מהשד, כשלאחר מכן מוחזר השתל למקומו. הליך זה מתבצע בהרדמה כללית.

קופסית: סיבוך שבא לידי ביטוי בהיווצרותה של רקמה קשיחה מסביב לאחד השתלים או שניהם. בחלק מהמקרים מדובר בהתקשות משמעותית, שגורמת לכאבים אשר מחייבים ניתוח חוזר במטרה להסיר את הקופסית, לשנות את מיקום השתלים או אפילו להוציא אותם כליל.

בחירה במנתח פלסטי מנוסה מקטינה משמעותית את הסיכון להיווצרות הסיבוכים הנ"ל, וכמובן מובילה לתוצאות היפות ביותר, הטבעיות ביותר והמחמיאות ביותר, בהתאם למבנה הגוף ולהעדפותיה של המנותחת.

המאמר נועד להשכלה כללית ואינו מהווה תחליף לפגישת יעוץ אישית, עם ד"ר ארנון.

למידע נוסף על השיטה הייחודית והמתקדמת בה משתמש ד"ר ארנון בניתוחי הרמת חזה – לחצו כאן

לפוסט הזה יש 3 תגובות

 1. עופר ארנון

  שלום, זה זיו, זוהי תגובה לאתר של עופר ארנון. האם קיבלת אותה במייל?

 2. דניאל

  ד"ר ארנון היקר.
  עברתי אצלך ניתוח חזה לפני כשישה ימים.
  הבכי והפחד הנורא שתקפו אותי צעד לפני חדר הניתוח הוציאו ממך את הרגישות האהבה והאכפתיות והרגעת אותי ממש כמו אב. תודה לך, על הדרך הקצרה והנפלאה . תודה על תוצאה מדהימה שלא מפסיקים להחמיא עליה. כמובן שבזכות ניתוח מושלם יש כמה וכמה שכבר בדרך אלייך לקבוע תאריך כי לא מתפשרים על איכות. תודה רבה אתה אלוף האלופים אין עלייך ועל התחושה הטובה והבטוחה שאתה מעניק. אוהבת ומעריכה, דניאל.

 3. אפרת

  אני רוצה להודות לך ד"ר ארנון על היחס האישי, החם והאכפתי
  האיכות חיים שלי עברה מהפך בזכותך וגם הבטחון העצמי שלי כל המילים שאכתוב לא יספיקו בשביל להעביר איזה אדם מיוחד אתה.

כתיבת תגובה