בוטוקס

מהו בוטוקס?

בוטוקס הינו חומר אשר מרפה את השרירים. כאשר מבצעים הזרקת בוטוקס לשרירים מסוימים, במקומות ובמינון מסוים, מתקבלת החלשה זמנית של השריר. בשימוש נכון עם בוטוקס ניתן לשטח קמטוטים וקמטים בפנים ובצוואר, ולשנות זמנית את גובה הגבות. השימוש הנפוץ ביותר בבוטוקס – קמטים באזור מצח, גלבלה (מעל האף), בצד העיניים, שרירי צוואר, זויות פה והדגשת תווי שפתיים, וכן החלשת שרירים הגורמים לתזוזת האף בזמן דיבור.

בוטוקס

ההבדל בין בוטוקס למילוי פנים

מתי מומלץ טיפול בבוטוקס?

גם אם נשמור על אורך חיים בריא, פעילות ספורטיבית ותזונה נכונה, סימני השנים יופיעו. רקמות רכות מאבדות מחיוניותן בשל ריכוז נמוך יותר של נוזלים, התדלדלות שומן וסיבי קולגן ואלסטין. תווי הפנים היחודיים לנו מוגדרים ע"י הרקמות ומבנה השלד, פעולת שרירים, המימיקה , סוג עור וגנטיקה. גורמים נוספים שיגרמו להעמקת הקמטים  הינם כוח המשיכה, החשיפה לשמש ועישון.


קמטים וקמטוטים מופיעים בדרגות שונות ובמקומות שונים אצל כל אחד מאיתנו. לעיתים יש צורך לטפל בכל הסממנים, ולעיתים טיפול "קטן" בסממן מסוים יחזיר לפנים חיוניות ומראה טבעי.


תהליך הטיפול בבוטוקס  מבוצע בקליניקה, בעזרת משככי כאב מקומיים כגון קירור או משחה לשיכוך כאבים. הבוטוקס מוחדר בהזרקה עם מחט דקיקה לשרירים אותם מעוניינים להחליש. תיתכן נפיחות קלה ואודם מקומי זמני באזור ההזרקה. האפקט של הזרקת בוטוקס מתחיל להופיע כשלושה ימים לאחר ההזרקה. יש להיות סבלניים, שיא ההשפעה הינו כשבועיים לאחר הטיפול. בוטוקס משפיע, לצערנו, רק לשלושה -ארבע חודשים.

סיבוכים אפשריים לאחר טיפול  בוטוקס: אודם מקומי, נפיחות מקומית, אסימטריה.
התוצאות הצפויות, סיבוכים  והטיפול בהם, ידונו בפירוט בפגישת הייעוץ אצל ד"ר ארנון לפני הטיפול.

 
המאמר נועד להשכלה כללית ואינו מהווה תחליף לפגישת יעוץ אישית עם ד"ר ארנון.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. תמי שרז

    בוטוקס
    ד"ר ארנון הזריק לי בוטוקס מספר פעמים. בצורה מקצועית ולא כואבת. יחס אישי ואדיב ומעקב לאחר הטיפול. התוצאות מצויינות. ממליצה בחום!

כתיבת תגובה